0.8 C
London
piatok, 22 novembra, 2024
ÚvodSpravyPokuty v rámci letnej kontrolnej akcie FS dosiahli takmer 180.000 eur

Pokuty v rámci letnej kontrolnej akcie FS dosiahli takmer 180.000 eur

Date:

Najnovšie články

Lee Iacocca a jeho disciplína bola kľúč k záchrane Chrysleru

Lee Iacocca, meno, ktoré sa neodmysliteľne spája s americkým...

Soichiro Honda rozhýbal svet na dvoch kolesách

Soichiro Honda, japonský inžinier a priemyselník, je meno, ktoré...

Rekordná návštevnosť ubytovacích zariadení v auguste 2024 dosiahla 744 tisíc hostí

Bratislava, 14. októbra (Peniaze24.sk) – Návštevnosť ubytovacích zariadení na...

Reálna mzda v auguste rástla, výnimkou je sektor informácií a komunikácie

Bratislava, 14. októbra (Peniaze24.sk) – Priemerná nominálna mesačná mzda...

Slováci míňajú na potraviny viac ako priemer v EÚ, no stále nimi plytvajú

Bratislava, 14. októbra (Peniaze24.sk) – Slovenské domácnosti mesačne vynakladajú...

        Bratislava 21. augusta (TASR) – Pokuty za nedodržiavanie zákona po siedmych týždňoch a 1536 kontrolných nákupoch v rámci kontrolnej akcie Horúce leto 3 dosiahli takmer 180.000 eur. Napriek miernemu zlepšeniu nepoctiví podnikatelia stále vo veľkom podvádzajú štát aj občanov, upozornil v stredu hovorca finančnej správy Daniel Súkup.
        Príslušníci finančnej správy od začiatku júla do konca augusta preverujú evidovanie tržieb na predajných miestach s vysokou turistickou návštevnosťou. Pôsobia napríklad na hudobných festivaloch, jarmokoch, kultúrno-spoločenských podujatiach, v baroch, reštauráciách, sezónnych prevádzkach či na kúpaliskách.
        „Napriek tomu, že finančná správa o kontrolnej akcii stále intenzívne informuje, zdá sa, že niektorí podnikatelia sú nepoučiteľní. Stále viac ako 41,47 % kontrolovaných subjektov porušuje zákon,“ vyčíslil Súkup. Od 1. júla do 18. augusta daniari v rámci akcie vykonali 1536 kontrolných nákupov. Porušenie zákona zistili v 637 prípadoch a výška uložených pokút predstavovala 179.870 eur.
        „Nepoctiví podnikatelia podvádzajú štát, a tým aj samotných občanov. Nevydaním dokladu si krátia tržby, a tým si znižujú svoju daňovú povinnosť. Kupujúci totiž platí za nákup tovaru alebo služby cenu vrátane dane z pridanej hodnoty (DPH) a úlohou podnikateľa je túto vybranú daň od občana odviesť do štátneho rozpočtu,“ zdôraznil hovorca s tým, že ak sa občania stretnú s vydávaním neúplných alebo falošných pokladničných dokladov, túto skutočnosť môžu ohlásiť finančnej správe.

TASR
Tento článok sme prevzali z TASR. Snažíme sa prinášať vám presné a aktuálne informácie zo sveta financií a investovania. Ak v článku nájdete akúkoľvek chybu, dajte nám prosím vedieť na prava@peniaze24.sk. Vaše postrehy sú pre nás cenné a pomôžu nám zlepšovať kvalitu nášho obsahu.

PREMIUM KLUB

- Všetky články bez obmedzení.

- Exkluzívny investičný obsah.

.- Investujte múdro s expertmi.

Náš výber