14 C
London
utorok, 8 októbra, 2024
ÚvodSpravyEK začala vyšetrovať TikTok Lite pre obavy z návykovosti a nedostatku hodnotenia...

EK začala vyšetrovať TikTok Lite pre obavy z návykovosti a nedostatku hodnotenia rizík

Date:

Najnovšie články

Automobilové giganty varujú, clá na čínske autá môžu rozpútať obchodnú vojnu

Berlín/Brusel, 4. októbra (TASR) – Nemecké automobilové značky Volkswagen...

Constellation Brands na vzostupe: Zisk a tržby prekonali očakávania

Victor, 4. októbra (TASR) – Svetový gigant na trhu...

Inflácia v eurozóne na historickom minime, ECB zvažuje ďalšie kroky

Madrid, 4. októbra (TASR) – Dobré správy prichádzajú z...

V stredisku Bachledka budujú 6-sedačkovú lanovku, vznikne tam národné centrum

        Ždiar 4. októbra (TASR) - V lyžiarskom stredisku v...

Väčšina rizík na trhu naznačuje skôr rast cien palív ako ich pokles

        Bratislava 4. októbra (TASR) - V súčasnosti je vývoj...

Brusel, 22. apríla 2024 (TASR) – Európska komisia (EK) dnes oznámila formálne začatie vyšetrovania novej aplikácie TikTok Lite v rámci zákona o digitálnych službách. Aplikácia, ktorú sociálna sieť spustila vo Francúzsku a Španielsku, vzbudila obavy komisie ohľadom jej programu odmeňovania a nedostatku hodnotenia rizík.

Vyšetrovanie sa zameriava na systém odmien v TikTok Lite, ktorý umožňuje užívateľom zbierať body za sledovanie videí a vymieňať ich za rôzne odmeny, ako napríklad poukážky Amazon. Komisia vyjadrila znepokojenie nad potenciálne návykovým charakterom tohto systému a jeho vplyvom na zdravie a pohodu užívateľov, najmä detí.

EK taktiež kritizuje TikTok za to, že pred spustením aplikácie vo Francúzsku a Španielsku neuskutočnil dôkladné posúdenie rizík, ako to vyžaduje zákon o digitálnych službách. Spoločnosť má do 23. apríla predložiť komisii správu o hodnotení rizík a do 3. mája doplniť požadované informácie.

V prípade, že TikTok nesplní požiadavky komisie, hrozí mu pokuta vo výške 1 % z jeho globálnych ročných príjmov, ako aj dodatočné pokuty vo výške 5 % z denného obratu. V prípade preukázania porušenia zákona o digitálnych službách môže komisia uložiť spoločnosti pokutu až do výšky 6 % z globálnych ročných príjmov.

Toto je len najnovší príklad z série krokov, ktoré EK podniká v snahe regulovať online platformy a chrániť užívateľov pred potenciálnymi škodami. Zákon o digitálnych službách dáva komisii široké právomoci na dohľad nad online platformami a vyžadovanie od nich, aby prijali kroky na zmiernenie rizík, ako je šírenie dezinformácií, nenávistných prejavov a kyberšikana.

Peniaze24https://peniaze24.sk
Tento článok napísala redakcia Peniaze24. Snažíme sa prinášať presné a aktuálne informácie zo sveta financií a investovania. Ak v článku nájdete akúkoľvek chybu, dajte nám prosím vedieť na oprava@peniaze24.sk. Vaše postrehy sú pre nás cenné a pomôžu nám zlepšovať kvalitu nášho obsahu.

PREMIUM KLUB

- Všetky články bez obmedzení.

- Exkluzívny investičný obsah.

.- Investujte múdro s expertmi.

Náš výber