15.8 C
London
utorok, 8 októbra, 2024
ÚvodSpravyKybernetické hrozby paralyzujú nemeckú ekonomiku

Kybernetické hrozby paralyzujú nemeckú ekonomiku

Date:

Najnovšie články

Automobilové giganty varujú, clá na čínske autá môžu rozpútať obchodnú vojnu

Berlín/Brusel, 4. októbra (TASR) – Nemecké automobilové značky Volkswagen...

Constellation Brands na vzostupe: Zisk a tržby prekonali očakávania

Victor, 4. októbra (TASR) – Svetový gigant na trhu...

Inflácia v eurozóne na historickom minime, ECB zvažuje ďalšie kroky

Madrid, 4. októbra (TASR) – Dobré správy prichádzajú z...

V stredisku Bachledka budujú 6-sedačkovú lanovku, vznikne tam národné centrum

        Ždiar 4. októbra (TASR) - V lyžiarskom stredisku v...

Väčšina rizík na trhu naznačuje skôr rast cien palív ako ich pokles

        Bratislava 4. októbra (TASR) - V súčasnosti je vývoj...

Berlín, 28. augusta (TASR) – Nemecké spoločnosti čelí bezprecedentnej hrozbe zo strany kybernetických útočníkov. Podľa najnovšej štúdie nemeckej asociácie digitálneho priemyslu Bitkom spôsobili tieto útoky v roku 2023 škody vo výške ohromujúcich 267 miliárd eur, čo predstavuje nárast o takmer tretinu oproti predchádzajúcemu roku.

Zintenzívnenie útokov a rastúca sofistikovanosť Viac ako 90 % nemeckých firiem očakáva v nasledujúcich 12 mesiacoch ďalšie zintenzívnenie kybernetických útokov. Kyberzločinci sa pritom stále viac zameriavajú na krádež citlivých dát, ako sú údaje zákazníkov, prístupové heslá a duševné vlastníctvo. Až 81 % spoločností zaznamenalo takéto incidenty.

Čína a Rusko ako hlavné hrozby Zaujímavé zistenia priniesla analýza pôvodu útokov. Až 45 % spoločností pripísalo aspoň jeden útok Číne, zatiaľ čo 39 % spoločností podozrieva Rusko. Tieto dve krajiny sa tak stali najväčšími hrozbami pre nemeckú kybernetickú bezpečnosť.

Dôsledky pre nemeckú ekonomiku Rastúci počet a intenzita kybernetických útokov majú vážne dôsledky pre nemeckú ekonomiku. Okrem priamych finančných strát spôsobujú tieto útoky aj narušenie obchodných procesov, poškodenie reputácie spoločností a ohrozenie dôvery zákazníkov.

Nedostatočná pripravenosť Napriek rastúcej hrozbe nie sú nemecké firmy dostatočne pripravené na kybernetické útoky. Len 37 % spoločností má vypracovaný núdzový plán pre prípad bezpečnostného incidentu v dodávateľskom reťazci.

Čo robiť? Na zmiernenie týchto rizík musia nemecké spoločnosti výrazne zvýšiť svoje investície do kybernetickej bezpečnosti. Podľa štúdie Bitkom už tento rok vyčlenili 17 % svojich IT rozpočtov na tieto účely, čo je výrazný nárast oproti minulému roku. Okrem toho je potrebné posilniť medzinárodnú spoluprácu v boji proti kyberkriminalite a zaviesť prísnejšie právne predpisy.

Záver Kybernetická bezpečnosť sa stala jednou z najväčších výziev pre nemecké podniky. Rastúce hrozby zo strany štátnych aktérov a organizovaného zločinu si vyžadujú komplexné a dlhodobé riešenia.

TASR
Tento článok sme prevzali z TASR. Snažíme sa prinášať vám presné a aktuálne informácie zo sveta financií a investovania. Ak v článku nájdete akúkoľvek chybu, dajte nám prosím vedieť na prava@peniaze24.sk. Vaše postrehy sú pre nás cenné a pomôžu nám zlepšovať kvalitu nášho obsahu.

PREMIUM KLUB

- Všetky články bez obmedzení.

- Exkluzívny investičný obsah.

.- Investujte múdro s expertmi.

Náš výber