7.1 C
London
utorok, 3 decembra, 2024
ÚvodSpravyNa Slovensku je malá fluktuácia zamestnancov, vplývajú na to nízke mzdy

Na Slovensku je malá fluktuácia zamestnancov, vplývajú na to nízke mzdy

Date:

Najnovšie články

Rada EÚ žiada krajiny o lepšie začlenenie zdravotne postihnutých na trh práce

        Brusel 3. decembra (TASR) - Členské štáty by mali...

Nezamestnanosť je na minime, oproti susedom však stále dvojnásobná

        Bratislava 3. decembra (TASR) - Nezamestnanosť na Slovensku je...

Nálada v nemeckom automobilovom priemysle v novembri opäť klesla

        Mníchov 3. decembra (TASR) - Nálada v nemeckom automobilovom...

Mzdy v IT sektore stagnujú, dopyt po odborníkoch však rastie

        Bratislava 3. decembra (TASR) - Mzdy v IT sektore...

Fyzické kontroly spotreby plynu v bytoch nahradí samoodpočet

        Bratislava 3. decembra (TASR) - Od nového roka si...

        Bratislava 22. septembra (TASR) – Jedným z dôvodov malej fluktuácie zamestnancov na Slovensku, ktorá je pod priemerom Európskej únie, je nízka úroveň miezd. Ľudia sa často obávajú zmeniť zamestnanie preto, že v novej práci nedostanú viac peňazí. Až 46 % ľudí pritom uviedlo, že ich plat je v súčasnosti nižší, ako by zodpovedal ich kvalifikácii alebo pozícii. Poukázala na to v najnovšom prieskume JobsIndex personálna spoločnosť Alma Career.
        „Väčšina ľudí, ktorí za posledný rok zmenili prácu, si výrazne polepšila a len deväť percent si pohoršilo. Dokonca aj medzi tými, ktorí boli prepustení, je viac tých, ktorí si následne našli lepšie platenú prácu,“ priblížila spoločnosť.
        Prieskum sa zaujímal aj o to, o koľko vyššia by musela byť ponúkaná mzda oproti súčasnému platu, aby ľudia uvažovali nad zmenou zamestnania. Za atraktívnejšiu ponuku považujú zamestnanci takú, ktorá sľubuje zvýšenie platu o 20 až 30 % v porovnaní s ich aktuálnym príjmom. Okrem vyššieho platu je pre zamestnancov často motiváciou na zmenu práce aj možnosť kariérneho rastu, atraktívna pracovná náplň a rozsah flexibility.
        V prípade straty zamestnania by 28 % ľudí prijalo aj horšiu prácu, avšak len vtedy, keby sa to stalo dostatočne rýchlo. Kvôli finančnému tlaku by to urobilo 76 % z nich. Zároveň 24 % respondentov neverí, že by si pri dlhšom hľadaní práce našlo lepšiu platenú pozíciu.
        „Pätina z tých, ktorí by prijali aj horšiu prácu, nechce byť v evidencii úradu práce a 14 % sa obáva, že dlhšia prestávka v ich životopise by vyzerala zle. Služby úradu práce pri hľadaní nového zamestnania využila len štvrtina Slovákov, ktorí zmenili prácu. A len 16 % z tých, ktorí mali nárok na podporu v nezamestnanosti, o ňu skutočne aj požiadalo,“ uzavrela spoločnosť.

TASR
Tento článok sme prevzali z TASR. Snažíme sa prinášať vám presné a aktuálne informácie zo sveta financií a investovania. Ak v článku nájdete akúkoľvek chybu, dajte nám prosím vedieť na prava@peniaze24.sk. Vaše postrehy sú pre nás cenné a pomôžu nám zlepšovať kvalitu nášho obsahu.

PREMIUM KLUB

- Všetky články bez obmedzení.

- Exkluzívny investičný obsah.

.- Investujte múdro s expertmi.

Náš výber